Fabianki – Trasa Zdrowia nad jeziorem Chełmica

Niedawno otwarta PZU Trasa Zdrowia nad jeziorem Chełmica stała się dla mieszkańców gminy Fabianki miejscem spotkań i rekreacji. Od października br. realizowany jest na tym obiekcie program animacji koordynowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Cyprianka”. W ramach programu organizowane są zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem instalacji na trasie zdrowia. Stanowią one znakomitą promocję sportu i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
Z PZU Trasy Zdrowia korzystają także dorośli. W poniedziałki i czwartki nad jeziorem Chełmica odbywają się zajęcia rekreacyjne prowadzone przez maratończyka i popularyzatora sportu Pana Józefa Wojciechowskiego. Są one adresowane do wszystkich mieszkańców gminy, a zakres ćwiczeń dostosowywany jest do indywidualnych możliwości uczestników. W zajęciach na trasie brał także udział Wójt Zbigniew Słomski, z inicjatywy którego gmina Fabianki wystartowała w tym roku w ogólnopolskim konkursie PZU Trasy Zdrowia.
Zainteresowane poprawą swojego zdrowia i kondycji fizycznej osoby mogą zgłaszać chęć udziału w zajęciach na trasie zdrowia do Pana Wojciechowskiego pod numerem telefonu 668 630 786. Z trasy można korzystać również samodzielnie, obiekt jest ogólnodostępny dla mieszkańców gminy. Przy każdej instalacji do ćwiczeń znajduje się tablica informacyjna z mapką trasy oraz propozycjami ćwiczeń dla różnych grup wiekowych. Na tablicach zamieszczone są też kody QR, które w łatwy sposób pozwalają odnaleźć w Internecie filmy instruktażowe pokazujące ćwiczenia na poszczególnych przyrządach. Zapraszamy do korzystania z PZU Trasy Zdrowia nad jeziorem Chełmica!